KONCERT
Dodane przez zrecin dnia 11.01.2008

W niedzielę 13 stycznia w kościele w Zręcinie o godz. 12.30 wystąpi Chór Mieszany „Educatus” Akademii Pedagogicznej w Krakowie pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego

zapraszamyRozszerzona zawartość newsa
Chór Mieszany EDUCATUS Akademii Pedagogicznej w Krakowie powstał w kwietniu 2000 roku.
Jego założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Adam Korzeniowski. Zespół w swych szeregach skupia studentów i absolwentów AP oraz innych krakowskich uczelni. Celem, jaki wyznaczył sobie Chór Mieszany Educatus jest przede wszystkim wykonawstwo muzyki chóralnej różnych epok.
Zaszczytem w działalności chóru jest reprezentowanie uczelni na różnego rodzaju koncertach, festiwalach
i konkursach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Educatus, pomimo bardzo krótkiego stażu śpiewaczego był wykonawcą - między innymi u boku Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Krakowie, Orkiestry Opery Krakowskiej - w koncertach z cyklu Vivat Academia, Vivat Musica!, organizowanych przez Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Uczestniczył w Koncertach Edukacyjnych wykonywanych w auli Wydziału Pedagogicznego, a organizowanych przez Katedrę Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej oraz przez Zakład Początkowego Nauczania Muzyki i Plastyki. Koncertował w pięciu edycjach Krakowskich Spotkań Chórów Akademickich. Brał udział w oprawie muzycznej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski w 2002 roku.
     Chór Mieszany Educatus jest dwukrotnym zdobywcą "Złotego pasma" w Małopolskim Konkursie Chórów
w 2002 i 2003 roku.
     W kwietniu 2004 zdobył "Złoty dyplom" w VIII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Riva del Garda we Włoszech. W listopadzie tego samego roku zdobył srebrny medal na VII Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis.
     W czerwcu 2005 roku zdobył GRAND PRIX w VII Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach.
     W maju 2006 roku zdobył III miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Cantate Domino, a w lipcu dwa
"Srebrne pasma" na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademickich w Pardubicach /Czechy/
     W styczniu 2007 zdobył Grand Prix, w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki Myślenice 2007", w kwietniu tego roku zdobył "Złotą Strunę" na IX Małopolskim Konkursie Chórów
w Niepołomicach, a w maju złoty medal w kategorii chórów mieszanych, nagrodę dla najlepszego chóru zagranicznego oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu o tematyce sakralnej na Międzynarodowym Konkursie Chórów Akademickich w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. Ponadto na tym samym konkursie dyrygent chóru Adam Korzeniowski zdobył nagrodę indywidualną dla najlepszego dyrygenta.
     W ostatnich dniach maja 2007 roku Chór Mieszany Educatus razem z Tivon Chamber Choir /Izrael/, Camerata Academica Freiburg oraz Freiburger Kantatenchor /Niemcy/, wziął udział w międzynarodowym projekcie muzycznym pod nazwą "Ku wspólnej przyszłości". W październiku tego roku Educatus zdobył I miejsce
w kategorii chórów mieszanych oraz wyróżnienie za wykonanie utworu współczesnego podczas II Rybnickiej Jesieni Chóralnej.
     Chór mieszany Educatus koncertował również we Francji, Szwajcarii oraz Włoszech, gdzie m.in. dostąpił zaszczytu udziału w oprawie muzycznej mszy w bazylice św. Marka w Wenecji.