Z obrad sesji RG Chorkówka dotyczących Zręcina.
Dodane przez zrecin dnia 30.04.2021

Dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: Kamienieckiej i znacznej części Szkolnej (od ul. Kmienieckiej, aż do ul. Kościelnej - na której nawierzchnia jest bardzo zniszczona).
Zgodnie z wcześniejszymi  rozmowami z Wójtem Gminy Grzegorzem Węgrzyniowskim oraz jego zastępcą Tomaszem Tłuściakiem, zostały wprowadzone zmiany do budżetu gminy gwarantujące pieniądze na wykonanie dodatkowo nowej...


Rozszerzona zawartość newsa
 
Dobra wiadomość dla mieszkańców ulic: Kamienieckiej i znacznej części Szkolnej (od ul. Kmienieckiej, aż do ul. Kościelnej - na której nawierzchnia jest bardzo zniszczona).
Zgodnie z wcześniejszymi  rozmowami z Wójtem Gminy Grzegorzem Węgrzyniowskim oraz jego zastępcą Tomaszem Tłuściakiem, zostały wprowadzone zmiany do budżetu gminy gwarantujące pieniądze na wykonanie dodatkowo nowej nawierzchni asfaltowej na tych dwóch ulicach jeszcze w tym roku. Dzięki takim decyzjom władz gminy, Zręcin w tym roku będzie miał wyasfaltowane trzy ulice: Łąkową, Kmieniecką oraz Szkolną (na odcinku, na którym jest zniszczona).

Na dzisiejszej sesji w  budżecie gminy zabezpieczono również 50 000 zł na wieżę widokową, która ma stanąć na górze Przylaskiej.

Przyznano również 15 000 zł. dla parafii w Zręcinie na remont ogrodzenia.

Następnie dobrą wiadomość dla mieszkańców ulicy Żegleckiej przekazał zastępca Wójta Tomasz Tłuściak. W okresie jednego czy dwóch miesięcy, będzie montowane oświetlenie uliczne na tej ulicy.

Zastępca Wójta odpowiedział również na pytanie dotyczące kanalizacji (na którą były zbierane podpisy - wstępnej deklaracji przyłączenia się do gminnej sieci).
Gmina po konsultacji z projektantem, zdecydowała się na początek rozpocząć prace projektowe nad kanalizacją w Zręcinie na ulicach: Śliwinki oraz Przylaski. Projektant już był w terenie, teraz trzeba wykonać projekt, na który Pani Skarbnik Anna Lula postara się wygospodarować pieniądze może już na przyszłą Sesję RG - poinformował  Pan Tomasz Tłuściak.