KOLEJNA ULICA ZRĘCINA WYASFALTOWANA
Dodane przez zrecin dnia 03.12.2020
Tuż przed pierwszymi opadami śniegu udało się w Zręcinie wyasfaltować ulicę Krzywą na odcinku około 200 metrów. Inwestycja kosztowała ponad 70 tysięcy złotych.
Środki finansowe na to zadanie Gmina przeznaczyła jako dodatkowe i nie pochodziły one z tych, które Zręcin otrzymał na drogi ..

Rozszerzona zawartość newsa
 
Tuż przed pierwszymi opadami śniegu udało się w Zręcinie wyasfaltować ulicę Krzywą na odcinku około 200 metrów. Inwestycja kosztowała ponad 70 tysięcy złotych. Środki finansowe na to zadanie Gmina przeznaczyła jako dodatkowe i nie pochodziły one z tych, które Zręcin otrzymał na drogi w 2020 roku, a dzięki którym została wyasfaltowana znaczna część ulicy Śliwinki, wykonane zostały między innymi remonty oraz zimowe utrzymanie dróg gminnych.
Natomiast Rada Sołecka Zręcina na październikowym spotkaniu prócz podziału środków na 2021 r. podjęła decyzję, że w następnym roku chciałaby, by drogami, które będą asfaltowane były w pierwszej kolejności: ulica Łąkowa oraz ulica Kamieniecka z ulicą Szkolną. Pod uwagę brana była jeszcze ulica Nowa, ale „przegrała” z Kamieniecką. Taka decyzja jest na czas epidemii i braku możliwości zwołania zebrania mieszkańców. Decyzja ta nie jest jednak ostateczną, bo jeżeli obostrzenia zostaną zniesione oraz będą zwoływane Wiejskie Zebrania to w takim przypadku mieszkańcy jak co roku zdecydują, na które ulice będą przeznaczone otrzymane środki.