ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - ZATRZYMAJ SIĘ !
Dodane przez zrecin dnia 30.07.2019

Posłuchajmy opini uczestników zręcińskiego spotkania. Usłyszycie tam opinie wszystkich pokoleń, młodszych i starszych, którzy zatrzymali się na dwie godziny, od codziennych obowiązków czy wypoczynku, by swoją obecnością na WIECZORNYCH OPOWIEŚCIACH W ZRĘCINIE złożyć hołd ludziom i miastu, Polakom i Stolicy.

Jeden z uczestników mówł: "jeśli wierzymy, że wojny nigdy nie będzie jesteśmy w błędzie". ...


Rozszerzona zawartość newsa

POWSTANIE WARSZAWSKIE - dzisiaj Polacy różnie oceniają powstanie i mają do tego prawo, jest im łatwiej analizować wszystkie za i przeciw, bo mają wiedzę, ale każdy tak ten co mówi, że powstanie było potrzebne i Ci bardziej sceptyczni z nas, wszyscy zgadzają się z jednym, że tym bohaterskim dzieciom, młodzieży, harcerzom, żołnierzom, oraz ludności cywilnej należy się cześć, uznanie, szacunek oraz pamięć.

Przecież to była bitwa o Polskę także o Zręcin, także o obecną naszą Gminę Chorkówkę. W Warszawie walczyli i ginęli ludzie z różnych formacji wojskowych, ludzie mający różne poglądy, ludzie, którzy wyznawali różne religie oraz ateiści, ale mieli jeden cel: wolną Polskę, wolną od niemieckiego okupanta, wolną od bolszewików.

Część zręcinian co roku stara się w jakiś sposób "zatrzymać się", czy Ty jesteś jednym z nich? ...

Dzięki Stowarzyszeniu FIS możemy posłuchać opinii uczestników jednego ze zręcińskich spotkań. Usłyszycie tam opinie wszystkich pokoleń, młodszych i starszych, którzy zatrzymali się na dwie godziny, od codziennych obowiązków czy wypoczynku, by swoją obecnością na WIECZORNYCH OPOWIEŚCIACH W ZRĘCINIE złożyć hołd ludziom i miastu, Polakom i Stolicy.

W czwartek 1 sierpnia  dołącz do nich i Ty - zatrzymaj się o 17.00 -pomyśl, co znaczy Twoje dzisiejsze kilkadziesiąt sekund ciszy wobec śmierci tylu walczących i cywilów.

Podczas powstańczych walk zginęło ok. 16 tys. żolnierzy, 20 tys. było rannych i 15 tys. Niemcy wzięli do niewoli.

W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy.

Chwała bohaterom,cześć Ich pamięci!

Jurek Szczur