Rowerem bez hamulców uderzyli w samochód
Dodane przez zrecin dnia 15.07.2009

 Z urazami głów trafili do szpitala dwaj 13-latkowie, którzy jadąc na jednym rowerze uderzyli w tył samochodu terenowego. Siła uderzenia była tak duża, że w aucie rozsypała się tylna szyba.

Do wypadku doszło wczoraj, około godz. 14.30 na lokalnej drodze w Zręcinie. Według wstępnych ustaleń policjantów, jeden z chłopców niezgodnie z przepisami wiózł drugiego na ramie roweru, który na domiar złego miał niesprawne hamulce. Zjeżdżając z niewielkiego 


Rozszerzona zawartość newsa
wzniesienia 13-latkowie z całym impetem najechali na tył jeepa cherokee. W efekcie uderzenia w aucie rozbita została szyba, a chłopcy upadli na jezdnię doznając urazów głów. Obaj zostali przewiezieni do szpitala na specjalistyczne badania.
 
W świetle tego zdarzenia ponawiamy apel do rodziców aby dbali o odpowiedni stan techniczny pojazdów, którymi jeżdżą ich dzieci oraz wpajali im nawyki przestrzegania przepisów ruchu drogowego.


źródło KM Policji w Krośnie - wydarzenia- http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kmp-krosno/wydarzenia/art1195,rowerem-bez-hamulcow-uderzyli-w-samochod.html