Mężczyzna odkręcił rurę z gazem
Dodane przez zrecin dnia 10.07.2009

W policyjnym areszcie przebywa mieszkaniec Świerzowej Polskiej, który swoim zachowaniem realnie zagroził bezpieczeństwu współmieszkańców. Mężczyzna odkręcił rurę gazową od kuchenki pozwalając, aby gaz ulatniał się wprost do mieszkania.

Rozszerzona zawartość newsa

Wczoraj po południu policjanci z komisariatu w Dukli zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Świerzowej Polskiej. Na miejscu okazało się, że 54-letni mężczyzna od kilku dni groził pozostałym domownikom, że "ich wykończy". Wczoraj okazało się, że nie są to tylko puste słowa.

Mężczyzna odkręcił rurę doprowadzającą gaz do kuchenki i wyszedł na podwórze. W tym czasie był trzeźwy. Gaz pod pełnym ciśnieniem zaczął rozprzestrzeniać się po domu. Na szczęście jeden z domowników wyczuł jego zapach i zdołał bezpiecznie zamknąć zawór. 

 

Obawiając się o swoje życie, mieszkańcy zawiadomili o tym fakcie Policję, a jeden z nich złożył wniosek o ściganie 54-latka, w związku z kierowaniem przez niego gróźb karalnych wobec członków rodziny.  Mężczyzna został zatrzymany. W najbliższym czasie zapadnie decyzja o dalszym toku postępowania w tej sprawie.


źródło: Komenda Miejska Policji w Krośnie / artykuł: Mężczyzna odkręcił rurę z gazem / Wydarzenia z dnia: Sobota, 11-07-2009 / Krosno