ZRĘCIN GRATULUJE SZYMONOWI !!!
Dodane przez zrecin dnia 14.09.2020

Wielkie brawa i jeszcze większy szacun oraz gratulacje dla Szymona Szmista mieszkańca gminy Chorkówka, oraz Zbigniewa Tomaszka, którzy startując w parze, wywalczyli pierwsze miejsce w prestiżowym biegi GROM CHALLENGE - SIŁA I HONOR, który nawiązuje do słynnej Selekcji będącej etapem rekrutacji do jednostek...


Rozszerzona zawartość newsa

Wielkie brawa i jeszcze większy szacun oraz gratulacje dla Szymona Szmista mieszkańca gminy Chorkówka, oraz Zbigniewa Tomaszka, którzy startując w parze, wywalczyli pierwsze miejsce w prestiżowym biegi GROM CHALLENGE - SIŁA I HONOR, który nawiązuje do słynnej Selekcji będącej etapem rekrutacji do jednostek specjalnych Wojska Polskiego. 

Selekcja - GROM CHALLENGE-to bieg w celu uhonorowania twórcy GROM-u gen. Petelickiego organizowane przez żołnierzy GROM.
SIŁA i HONOR - to jest credo żołnierzy GROM-u. To również motto wydarzenia GROM CHALLENGE, którego głównym przesłaniem jest pokazanie wysiłku i zaangażowania, którym muszą się wykazać kandydaci do sił specjalnych. Impreza  odbyła się 12 września br. na terenie byłego poligonu GROM-u w Czerwonym Borze.

Rywalizacja odbywała się w parach, a do końcowej klasyfikacji wliczany był wynik dwuosobowego zespołu. Do pokonania ponad dwadzieścia kilometrów przez bagna, kanały, błoto i ściany piachu, a także niełatwe do pokonania przeszkody. Komandosi, żołnierze różnych formacji militarnych, pasjonaci biegów ekstremalnych stanęli do startu, a wśród nich nasz Szymon Szmist.
Oprócz  trasy z przeszkodami czekało na nich również szereg zadań dodatkowych takich jak próby wytrzymałościowe, strzeleckie oraz intelektualne. Wystartowało 111 par. W trakcie ponad 20-kilometrowej, ekstremalnie trudnej trasy zrezygnowało zaledwie kilku zawodników.

Szymon ze Zbigniewem zwyciężyli - „SIŁA I HONOR” należą w tym roku do nich, a nam pozostaje duma z ich zwycięstwa. Przebieg calego biegu transmitował: Polsat Sport.pl.

J.S.

 

Foto: FB szymon Szmist