Co robić z innymi śmieciami ?
Dodane przez zrecin dnia 30.06.2009
 Niejeden mieszkaniec zastanawiał się, co robić z tymi śmieciami, które nie można zaliczyć do komunalnych. Zwłaszcza teraz, po ulewach gdzie zostało połamane i naniesione przez wodę wiele gałęzi, patyków. Ostatnie akcje bezpłatnego odbierania zużytego sprzętu AGD i opon cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pozostają więc takie śmieci jak: konary drzew, krzewów, obcięte żywopłoty, trawy itp. Co z tym robić, Niektórzy mówią: spalić w ognisku, ale czy możemy robić to zgodnie z prawem na terenie gminy Chorkówka (w Krośnie, jak twierdzą jego mieszkańcy, jest zakaz spalania w ognisku). Właśnie na jednej z sesji Rady Gminy Radna Pani Zofia Romańska zadała Panu Wójtowi Andrzejowi Konieckiemu to pytanie: Uzyskała taką odpowiedź:

Rozszerzona zawartość newsa


źródło: fragment pochodzi z protokołu z XXVII sesji RG zamieszczonego w BIP


Zanim jednak rozpalimy ognisko zapoznajmy się z ustawą, która to reguluje, zapytajmy radnych - czy międzyczasie nie uchwalili przepisów szczegółowych na terenie naszej gminy, zapytajmy sąsiadów - czy im to nie przeszkadza oraz pamiętajmy, że:
ZABRONIONE JEST:
palenia ognisk (nawet z zachowaniem wymaganych odległości ) w sposób POWODUJĄCY  ZAKŁÓCENIA  W  RUCHU  DROGOWYM !!!. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych – silny wiatr, zadymienie dróg publicznych powodować może bezpośrednie zagrożenie dla kierowców i pieszych.