WICEPREMIER prof. Piotr Gliński w Zręcinie
Dodane przez zrecin dnia 26.06.2020

Dzisiaj 24 czerwca około godziny 14.00 Zręcin odwiedził Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Razem z Posłem RP Piotrem Babinetzem złożyli hołd wielkiemu Polakowi Ignacemu Łukasiewiczowi, składając wieniec na jego grobie.

Kwiaty złożyli i znicz zapalili także: ...

Fotoreportaż: NATALIA ŻURKIEWICZ - KLIKNIJ TUTAJ
Relacja terazKrosno.pl: httKLIKNIJ TUTAJ


Rozszerzona zawartość newsa

 

Dzisiaj 24 czerwca około godziny 14.00 Zręcin odwiedził Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. Razem z Posłem RP Piotrem Babinetzem złożyli hołd wielkiemu Polakowi Ignacemu Łukasiewiczowi, składając wieniec na jego grobie.

Kwiaty złożyli i znicz zapalili także: Joanna Bril przedstawicielka Sejmiku Wojewódzkiego, starosta Jan Pelczar, wójt Gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski z zastępcą Tomaszem Tłuściakiem oraz radny ze Zręcina Wojciech Żurkiewicz. Następnie Pan Wicepremier odwiedził zręciński kościół gdzie ks. proboszcz dr Wacław Socha oraz Wojciech Żurkiewicz przedstawili mu w krótki sposób historię parafii i samego kościoła wręczając mu wydaną drukiem historię.

Na zakończenie wizyty w Zręcinie również radni naszej w miejscowości Wojciech Żurkiewicz i Jerzy Szczur wręczyli Panu ministrowi drobny upominek w postaci publikacji o Zręcnie. W samym Zręcinie rozmowy toczyły się tylko i jedynie wokół Ignacego Łukasiewicza, oraz prac konserwatorskich w naszym kościele jak również o znanych zręcinianinach.

Następnie Pan prof. Glński udał się do Muzeum w Bóbrce gdzie miał krótkie wystąpienie do zgromadzonych tam gości. Wójt Gminy Grzegorz Węgrzynowski jako gospodarz Gminy, która gościła Wicepremiera podziękował za wizytę przekazując Panu Ministrowi między innymi rzeźbę Ignacego Łukasiewicza wykonaną przez zręcińskiego rzeźbiarza Tadeusza Kobaka. Poprosił również Pana Wicepremiera o większe wsparcie finansowe rządu dla naszej Gminy w dziedzinie za którą odpowiada.

W Bóbrce Wicepremier prosił również o głosy podczas wyborów dla Prezydenta Andrzeja Dudy, mówiąc, że tylko on gwarantuje dobrą współpracę z rządem przy realizowaniu założonego programu. Mówił również, że nie wierzy zapewnieniom innych kandydatów, ze będą współpracować z rządem, a nie przeszkadzać.

Fotoreportaż: NATALIA ŻURKIEWICZ - KLIKNIJ TUTAJ
Relacja terazKrosno.pl: httKLIKNIJ TUTAJ