"Demolka" sali Domu Ludowego w Zręcinie / Jurek Szczur
Dodane przez zrecin dnia 13.02.2020

We wtorek w godzinach wieczornych grupa mężczyzn ze Zręcina, którym pomagali osoby z innej miejscowości „zdemolowali” salę Domu Ludowego w Zręcinie. Niestety w obecnym stanie pomieszczenie to nie nadaje się do użytku.

Na szczęście Wójt Gminy Grzegorz Węgrzynowski obiecał, że gmina wyremontuje ....


Rozszerzona zawartość newsa

We wtorek w godzinach wieczornych grupa mężczyzn ze Zręcina, którym pomagali osoby z innej miejscowości „zdemolowali” salę Domu Ludowego w Zręcinie. Niestety w obecnym stanie pomieszczenie to nie nadaje się do użytku. Na szczęście Wójt Gminy Grzegorz Węgrzynowski obiecał, że gmina wyremontuje to pomieszczenie wraz z korytarzem prowadzącym do sali. Na ten cel w budżecie gminy została zabezpieczona kwota 40 tysięcy złotych.

Jak się okazało wyżej wspomniana „demolka” nie była aktem wandalizmu tylko wkładem mieszkańców Zręcina, i nie tylko Zręcina, w remont tego pomieszczenia. Mieszkańcy Zręcina obiecali, że w czynie społecznym zdemontują drewnianą boazerię oraz część sceny, o którą ma być powiększona sala. Tak więc pod kierownictwem sołtysa kilku członków z Rady Sołeckiej Zręcina oraz kilku członków z Grupy Rekonstrukcyjnej Op11- Zręcin, nie wszyscy z tej grupy są mieszkańcami naszej miejscowości,  wykonała to zobowiązanie. Teraz czas na ruch ze strony gminy.
Wstępny zakres prac uzgodnionych na miejscu z Wójtem Grzegorzem Węgrzynowskim ma polegać na odnowieniu tynków, wymianie wewnętrznych drzwi z futrynami oraz parapetów, montaż listew odbojowych na ścianach na wysokości oparć krzeseł, odnowieniu parkietu i pomalowaniu ścian w całości na kolor biały oraz skróceniu na ile to możliwe sceny, aby powiększyć minimalnie salę główną.

Niestety kurz był zawsze na pierwszym planie i "zabierał" ostrość osobom pracującym, stąd tak złe zdjęcia.

Jurek Szczur