Karpacka Wielkanoc w Zręcinie
Dodane przez zrecin dnia 14.04.2019

W sobotę w Zręcinie Koło Gospodyń Wiejskich ze Zręcina oraz GOK Chorkówka zorganizowały  XX Karpacką Wielkanoc, która yum razem odbyła się w Domu Ludowym naszej miejscowości. Można było zobaczyć prezentacje nakryć stołów, degustować potrawy oraz wysłuchać pieśni wielkopostne.


Rozszerzona zawartość newsa

 

13 kwietnia br. w Zręcinie odbyła się XX Karpacka Wielkanoc. To wielopokoleniowe spotkanie, które ma wymiar duchowy, artystyczny ale jest także okazją do przypomnienia tradycji i lokalnych obrzędów. Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie Stowarzyszeń przygotowują świąteczne stoły, na których poza tradycyjnymi potrawami można zobaczyć także piękne rękodzieło. Tak też było i tym razem. Zgodnie z tradycją ks. dr Wacław Socha, proboszcz zręcińskiej parafii zwrócił uwagę uczestnikom co jest istotą tych ważnych dla nas Świąt i poświęcił przygotowane potrawy.

Przed nami Wielki Tydzień, czyli czas gdy jeszcze można podjąć kroki by być lepszym, by zerwać ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami – powiedział w swoim wystąpieniu Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka.

Na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Nadzieja” oraz Grupa Teatralno-Artystyczna Maskarada. Zespół „Nadzieja” zaprezentował wielkopostne pieśni, a grupa teatralna w swoim słowno-muzycznym montażu przypomniała nam, że to wszystko za czym świat „gna” - pieniądze, sława, dobra materialne są niczym, gdy człowiek jest „pusty” w środku.

Tekst i foto: FB Gmina Chorkówka