Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych z/s w Zręcinie dziękuje za chwile ... - napisała Zofia Widziszewska
Dodane przez zrecin dnia 05.03.2009

04. 03. 2009 r – to dzień wyjątkowo uroczysty, który został wpisany w karty Kroniki Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społecznych z/s w Zręcinie i historii naszej wioski Zręcin. Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych miało wielki zaszczyt zorganizowania 50 – lecia śmierci śp Weroniki Wajdy, wieloletniej nauczycielki i kierowniczki szkoły fundacji Karola Klobassy. Wszystko odbywało się za sprawą Pani Ewy Wajdy – Kociałtiewicz, córki śp. Weroniki, która zamówiła Mszę Św rocznicową za duszę mamy i zapowiedziała przybycie z dalekiego Wrocławia.

Nasz ks. proboszcz dr Wacław Socha zasugerował, że można nadać tej rocznicy charakter uroczysty. Ziarno zostało zasiane. Przez kilka tygodni kiełkowało, aż wyrosło, dojrzało i dało owoc - uroczysta Msza Św. ubogacona pięknym śpiewem chóru.

 

Poniżej pamiątkowy wpis w kronice stowarzyszenia:

Rozszerzona zawartość newsa

 „O godzinie 17 – tej w naszym kościele modliliśmy się w intencji mojej kochanej Mamy. My -  bo oprócz mnie i mojego męża Piotra kościół wypełnili dawni uczniowie szkoły, w większości koledzy i koleżanki z mojej klasy, śpiewał chór, śpiewaliśmy my, a Mama moja cieszyła się – była szczęśliwa w otoczeniu dzieci zawsze.

Wzruszający dzień.

Ewa Wajda Kociatkiewicz”

 

Spotkanie absolwentów rocznika pani Ewy, osób zaprzyjaźnionych z Nią i Jej mamą, księży zręcińskiej parafii; ks. proboszcza dr Wacława Sochy i ks. prałata Jerzego Moskala

było niezwykłe .Oto niektóre wpisy:

 

„Wpisując się w tą książkę chciałam podziękować za zorganizowanie tej uroczystości, to dla mnie wielka radość, a zwłaszcza w tym wieku

                                                                       Teresa Furtek- Wojtowicz”

 

           

            „Serdecznie się cieszę z przepięknej Mszy odprawionej w kościele i z tego, że spotkałam dużo koleżanek i kolegów. Dziękuję wszystkim, którzy, wszystko zorganizowali  bardzo dobrze. Dziękuję wszystkim serdecznie. Henka Leniek

                                                                                                                                             Lipiińska

 

 

            „Dziękuję serdecznie za możliwość uczestnictwa w pięknym spotkaniu. Jestem wdzięczna organizatorom za zaszczyt spotkania p Ewy Wajdównej, za wspaniałą atmosferę, za miłe towarzystwo.                          

M. Waliszko”

 

            „Dziękuję za wyjątkowe spotkanie z okazji 50-tej rocznicy śmierci śp. Weroniki Ziemskiej Wajdowej”

 Irena Zuzak, Kazimiera Czechowicz

                                                                                                          .”

 

Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych z/s w Zręcinie dziękuje za chwile miło spędzone w „starej szkole” z Panią Ewą, uczniami tejże szkoły i zaproszonymi gośćmi.

 

                                                                                                          DZIĘKUJEMY