Msza św. w intencji Weroniki Wajdowej
Dodane przez zrecin dnia 02.03.2009

 4 marca  wieczorem,  w kościele parafialnym w Zręcinie odprawiona zostanie Msza św. w intencji Weroniki Wajdowej, nauczycielki oraz wychowawcy dzieci.

Pani Weronika w latach 1944 - 1953 pełniła funkcję kierownika Publicznej Szkoły Powszechnej  im. Jana Kantego II stopnia w Zręcinie, później przemianowanej na  Publiczną Szkołę Powszechną w Zręcinie. W sercach swych wychowanków oraz znajomych zapisała się jako osoba niezwykła, całkowicie oddana swoim wychowankom, zawsze życzliwa wszystkim. Pamięć o niej trwa już w kolejnym pokoleniu, które nie mogło jej spotkać osobiście, ale usłyszało o niej od swoich rodziców.Rozszerzona zawartość newsa

Po Mszy św. w starej szkole -  Forum Inicjatyw Społecznych organizuje spotkanie wychowanków Pani Wajdowej, oraz tych którzy ją znali lub chcą usłyszeć historię tamtych lat. Te uroczystości zaszczyci swoją obecnością jej córka. Pani Ewa specjalnie z tej okazji przybędzie z Wrocławia.

Tym samym Forum Inicjatyw Społecznych rozpoczęło cykl uroczystości związanych z 135 leciem wybudowania i otwarcia Szkoły Ludowej w Zręcinie.

J S