OPŁATEK W ZRĘCINIE
Dodane przez zrecin dnia 15.01.2018

...Znów Boże Narodzenie ogłasza z wieży dzwon, a ja myślami wracam do starych polskich stron. Łza z oka cicho spływa serce tęsknota rwie, a ja Ojczyźnie-Matce życzenia składam te: Szczęść Boże Polsko droga Ojczyzno moich snów, Niechaj Cię błogosławi z żłobeczka Jezus-Bóg...

Wczoraj w Zręcinie odbyło się już 14 parafialne spotkanie opłatkowe, na które przybyło wielu parafin, ale również i tych, których miejscowości kiedyś należały do zręcińskiej parafii.

Spotkanie prowadziła Ewa Kłos - prezes Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społecznych z/s w Zręcinie, które od początku wraz z ...


Rozszerzona zawartość newsa

... "Znów Boże Narodzenie ogłasza z wieży dzwon, a ja myślami wracam do starych polskich stron. Łza z oka cicho spływa serce tęsknota rwie, a ja Ojczyźnie-Matce życzenia składam te: Szczęść Boże Polsko droga Ojczyzno moich snów, Niechaj Cię błogosławi z żłobeczka Jezus-Bóg" ...

 

Wczoraj w Zręcinie odbyło się już 14 parafialne spotkanie opłatkowe, na które przybyło wielu parafin, ale również i tych, których miejscowości kiedyś należały do zręcińskiej parafii. Spotkanie prowadziła Ewa Kłos - prezes Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społecznych z/s w Zręcinie, które od początku wraz z Parafią było inicjatorem tych spotkań. Był oczywiście gospodarz, proboszcz zręciński ks. dr Wacław Socha oraz nasi wikarzy.

 

Swoją obecnością zręcińskich parafian zaszczycili:  Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka, Monika Subik, radna powiatowa.  Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka  Mieczysław Czelny, radni gminni: Mieczysław Markiewicz i Wojciech Żurkiewicz, sołtysi – Zręcina Ryszard Prętnik, Machnówki - Zdzisław Malczewski oraz Żeglec - Grzegorz Węgrzynowski. Na spotkaniu byli również dyrektorzy naszych szkół oraz wielu mieszkańców zręcińskiej parafii.

Radosna atmosfera spotkania udzielała się każdemu. Były kolędy, była modlitwa, były życzenia te oficjalne i te podczas łamania się opłatkiem. Ks. Wojciech wraz z młodzieżą z oazy dbali by nie zapomniano o śpiewie kolęd.

Na scenie doskonały występ małych, wspaniałych artystów, dzieci z Samorządnego Przedszkola w Zręcinie, którzy wystąpili w programie przygotowanym przez panią Edytę Borek. Na zakończenie była dla nich duża owacja oraz okrzyki z sali z prośbą o bis, szkoda, że niewysłuchaną.


Jak zwykle nie zawiedli nasze ukochane zespoły śpiewacze: Seniorzy ze Świerzowej Polskiej oraz Nadzieja ze Zręcina. Organizatorzy zadbali nie tylko o strawy ducha, ale również i o te bardziej przyziemne jak doskonały żurek, niebiańskie słodkości oraz napoje. 

Uczestnicy spotkania dziękują wszystkim, którzy poświęcili swój czas, swoje umiejętności, swoją pracę dla przygotowania dla tak licznej grupy osób tą opłatkową ucztę. Dziękujemy.