ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŻEGLCACH
Dodane przez zrecin dnia 06.01.2018

Jedyny w naszej gminie Orszak Trzech Króli, organizowany w Żeglcach, już po raz drugi, przeszedł ulicami tej miejscowości. Cieszy fakt, ze żeglecki orszak wybrali również poseł na Sejm RP Piotr Babinetz oraz nasz wójt Andrzej Koniecki.

W orszaku tłumnie wzięli udział mieszkańcy Żeglec, ale również i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Widać było również i zręcinian, był również wikary zręciński Wojciech Janusz.
Mędrców było.....


Rozszerzona zawartość newsa

Jedyny w naszej gminie Orszak Trzech Króli, organizowany w Żeglcach, już po raz drugi, przeszedł ulicami tej miejscowości. Cieszy fakt, ze żeglecki orszak wybrali również poseł na Sejm RP Piotr Babinetz oraz nasz wójt Andrzej Koniecki. W orszaku tłumnie wzięli udział mieszkańcy Żeglec, ale również i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Widać było również i zręcinian, był również wikary zręciński ks. Wojciech Janusz.

 


Mędrców było dużo i tych na koniach i tych niosących mirrę, kadzidło i  złoto  oraz tych najmłodszych, którzy w pięknych lolorowych strojach: pastuszków, króli, rycerzy, diabła, aniołków, mędrców i świętych  itp.  w fantastyczny sposób ubarwili ten orszak. Razem z Maryją niosącą dzieciątko i Józefem oraz  ze starym 2017 i nowym 2018 roczkiem podążali za gwiazdą, którą niósł, w pięknym szlacheckim stroju, sołtys Żeglec Grzegorz Węgrzynowski.
Były i konie, na których wierzchem jechali królowie, był znany już z szopki zręcińskiej osiołek i fantastyczne kucyki oraz dwie młodziutkie owieczki. Dom Ludowy pękał w szwach tylu przybyło gości na jasełka, a podczas eucharystii ks. Prałat   Jan Luchowski życzył wszystkim, by tak jak trzej królowie znaleźli Boga tak i każdy z nas również go odnalazł.

Policja i druhowie z OSP dbali o bezpieczenstwo uczestników.

Organizatorom za ich trud należą się słowa podziękowania!